חזרה לראשי

תזונה ותפוקה

בהנחיית זהר צמח וילסון

דו”ח ארגון העבודה הבינלאומי (ILO) של האו”ם מציין שתזונה לא מתאימה של עובדים גורמת למקומות עבודה ברחבי העולם להפסד של עד 20% בתפוקה הכוללת. תופעה זו מתרחשת הן בעקבות תת תזונה על רקע חסרים תזונתיים והן בעקבות עודף משקל והשמנה על רקע צריכה של מזון לא בריא. היפוגליקמיה (רמות נמוכות של סוכר בדם), שיכולה להיגרם בעקבות תזונה לקויה ודילוג עובדים על ארוחות, גורמת לירידה בעירנות ולאיטיות בכושר עיבוד הנתונים והתגובה. בקרב עובדים בעלי עודף משקל נמצא שיעור גבוה יותר של היעדרויות ממקום העבודה. בנוסף, תזונה לקויה גורמת למתח עודף (סטרס) הפוגע אף הוא בבריאות, בריכוז, ובתפוקה.

בארצות הברית הירידה בתפוקה כתוצאה מבריאות לקויה מוערכת בכ-3.9 מיליארד דולר בשנה. ההערכה היא כי עודף המשקל בקרב אוכלוסיית העובדים בארצות הברית גורם בכל שנה לאיבוד של 39.2 מיליון ימי עבודה, 239 מיליון ימים של הפסקות עבודה זמניות, 89 מיליון ימי אישפוז ו- 62 מיליון ימי ביקורים אצל רופא. בישראל, כפי שאימצנו בשמחה מותגים אמריקאים ומזון מהיר, כך גם “מאמצות” אותנו הבעיות הבריאותיות והירידה בתפוקה.

בסדנה זו נכיר סיבות שהובילו אותנו לתזונה הפוגעת בתפוקה. נגלה דרכים לשיפור התזונה שיוכלו לסייע לנו בחיזוק הגוף, הפחתת מתחים, ושיפור ההרגשה והתפוקה. הרווח כפול – גם לעובדים וגם למעסיקים.